Tip na výlet
Autobusovým spojem do Skryjí, kde vystoupíme na konečné zastávce v obci. Odtud zamíříme po červené značce směrem na Šafránkův mlýn. Cestou můžeme zastavit v „Hospůdce pod kapličkou„ a také u kapličky na kopci, kde stával kdysi Hrádek.
Pokračujeme kolem bývalé usedlosti „Na Hrádku„ a naproti vidíme hrot Rysova, kde stával hrad, dnes jen zbytky valů a hradního příkopu.
Po cestě scházíme k řece, kde přejdeme Hadovský potok a pokračujeme dál podél řeky pod Košíkovem. V pravo ve svahu už vidíme stavení Štimberk, za ním se vlévá do řeky její levý přítok Nevěrský potok. Nedaleko už uvidíme Šafránkův mlýn, kde se můžeme občerstvit. Naproti ve svahu na pravém břehu řeky je vidět nově zrekonstruovaný objekt. Ten je spojený s pobyty rodiny Havlových a našeho bývalého prezidenta Václava Havla. Kousek dál je zřícenina hradu Vickov. Nyní pokračujeme podél řeky. Cestou četných srázů a neschůdných úseků, kolem bývalého mlýna, procházíme kolem studánky až do Trenckovy rokle. Přírodní památka nás nezklame, je to nádhera a naše trmácení stálo za to.
Poté máme na vybranou, buď pokračovat dále po červené až do Habří, kde stojí za to prohlídka tohoto místa a pokračovat směr Mitrov, Lopaty, Střítež a odtud autobusem do Tišnova. Cesta zhruba 20 kilometrů, případně dál i pěšky do Olší a dolů Klokočím až do Doubravníka.
Další variantou je se vyšplhat nahoru strmým svahem z rokle přímo nahoru, směrem k Drahonínu, kde nabízí osvěžení místní koupaliště a poté sejít dolů k Šafránkovu mlýnu a pomalu se vracet do Skryjí. Cesta je dlouhá asi 13 kilometrů. Ze Skryjí se opět dostaneme autobusovým spojem do Tišnova.
Trasu lze samozřejmě libovolně měnit. Od Šafránkova mlýna je možné odbočit směrem na Tišnovskou Novou Ves a pokračovat na Žďárec. Navštívit můžeme místní kostel sv. Petra a Pavla, prohlédnout si školu, kterou navštěvoval v době II. světové války i zmíněný Václav Havel s pamětní deskou spisovatelky Anny Pamrové, která odpočívá na místním hřbitově.
Pohodu a pěkné zážitky!